בריאות הנפש

“נפש בריאה בגוף בריא” קיים קשר הדוק בין הגוף לנפש – כפי שבעיות גופניות עלולות לפגוע בתפקוד האדם, ישנן הפרעות נפשיות שעלולות לפגוע בתפקודו.

בריאות הלב

מחלות לב וכלי דם הן מגורמי התחלואה והתמותה העיקריים בעולם. אלו הן מגוון של מחלות הפוגעות בלב ובכלי דם, בהן; אירועים לבביים ("התקף לב"), שבץ, אנגינה פקטוריס ועוד.

תפקוד מיני

פעילות מינית מספקת הנה מרכיב חשוב בהצלחה של יחסים זוגיים, בעיצוב ביטחון אישי ובאיכות החיים בכלל. הפרעות בתפקוד המיני הנן נפוצות למדי ושכיחותן עולה עם הגיל.

שינה

שינה טובה ומסְפקת הכרחית לכל אדם כדי לשמור על איכות החיים: מבחינה רגשית, קוגניטיבית, שכלית, יצירתית, ויטלית ובריאותית.

אלצהיימר

אלצהיימר נחשבת היום למחלה הנפוצה ביותר הגורמת לירידה בתפקוד וביכולות הקוגניטיביות של בני אדם. מחלת האלצהיימר גורמת להרס מתמשך של תאי מוח באזורים עילאיים.

אורולוגיה

תחום האורולוגיה מתמקד במערכות השתן והרבייה הגבריות המשולבות זו בזו וכן במערכת השתן הנשית.

מחלות זיהומיות

מחלה זיהומית היא מחלה הנגרמת מחדירה של פתוגנים; גורמים מזהמים כגון נגיפים, חיידקים, טפילים, פטריות וכדומה, אל הגוף. הזיהומים יכולים לגרום למגוון רחב של מחלות, מקלות ועד חמורות.

עיניים

גלאוקומה הינה מחלת עיניים שכיחה הגורמת לנזק משמעותי לעצב הראייה. כתוצאה מכך נפגעים בהמשך גם שדה הראייה וחדות הראייה. קיימים טיפולים היכולים להאט את קצב התקדמות המחלה.

אוסטאופורוזיס

אוסטיאופורוזיס הינה מחלת שלד המתאפיינת בדלדול של העצם. העצם הופכת להיות פחות דחוסה ונותרת בסיכון גבוה לשברים אוסטאופורוטים.