אודות אוניפארם

אוניפארם, חברת תרופות ישראלית, הוקמה ב-1975 בזכות חלום וחזון של איש אחד,  הרוקח מגיסטר זבולון תומר.

מגר. תומר, באותה תקופה רוקח צעיר אך עם ניסיון רב בתעשיית התרופות אותו רכש בחברת "פלנטקס" שאותה גם ניהל מספר שנים, הקים את החברה ממשרד קטן בביתו בעזרתה של רעייתו, גב' שושנה תומר. הוא בחר את התרופות שברצונו לפתח ולייצר ובתחילת הדרך עשה את הכל, כולל איסוף הסחורה ממפעל התרופות , ואפילו היה הנהג שהביא את הסחורה ללקוחות – one man show.

את התרופות מייצרת אוניפארם בקבלנות משנה אצל חברת "תרימה", מ-1998 בבעלות משותפת של קיבוץ מעברות ומשפחת תומר.

עם השנים אוניפארם התפתחה וצמחה בקצב מטאורי. שני בניו של זבולון תומר, רון וגיל תומר, הצטרפו לחברה לאחר שסיימו תואר ראשון ודוקטורט (PHD) ברוקחות. קו המוצרים של החברה צמח וגדל בכל שנה וכך גם היקף המכירות ומצבת העובדים שלה. מחברה של אדם אחד ב-1975 , כיום עובדים בחברה למעלה מ-180 עובדים. ועקב כך, למזלו של מגר. תומר, הוא אינו צריך כבר ללקט ולשלח את הסחורה בעצמו.

משפחת תומר דוגלת בהעצמת התעשייה בישראל וכחלק מכך מקפידה על ייצור התרופות בישראל ורכישה  של מוצרים ושירותים ישראליים.

חברת אוניפארם היא מחלוצות הגנריקה בישראל , החברה מפתחת ומשווקת תרופות גנריות חדשות תוך הקפדה על איכות ומקצועיות, יחד עם היכולת  להוביל ולקדם תהליך פיתוח המבטיח יציאה מהירה לשוק . האיכות הגבוהה, המקצועיות וזמני תגובה מהירים מאפשרים זמינות גבוהה של תרופות , כך אנו דואגים ותורמים לרווחת הקהילה הרפואית וציבור המטופלים ומאפשרים רפואה טובה יותר.

ב-2017 השיקה חברת אוניפארם את מפעלה החדש באיזור התעשייה "מבוא כרמל" הנמצא ליד צומת אליקים. המפעל נבנה תוך שימוש בציוד ייצור מתקדם ביותר המשתמש בטכנולוגיות המאפשרות איכות ויעילות. עוד פעולה של החברה לקידום התעשייה הישראלית ויצירת מקומות עבודה בישראל.